DUX YATAĞININ FARKI

DUX YATAĞININ FARKI

Bizim işimiz uykudur, böylece rahat ve deliksiz bir uyku deneyimlersiniz.

DUX'da iyi bir uyku, gelişmiş teknolojiye, gerçek el işçiliğine, zorlu testlere ve özenle seçilmiş malzemelere dayanır. Siz yatağınızda uyurken vücudunuz, 85 yıldan daha uzun süren AR-GE (Araştırma ve Geliştirme) çalışmalarının sonucunda elde edilen yatakta dinlenir.

“İnsanın muhteşemliği düşünce gücünde yatar.” Blaise Pascal
PASCAL SİSTEMİ

PASCAL SİSTEMİ

Kendi içlerinde değiştirilebilir özellikteki yaylı kasetler, DUX yatağı  kişinin tercihlerine, isteklerine ve ihtiyaçlarına göre özelleştirmeye olanak sağlar.

DAYANIKLI YATAKLAR

DAYANIKLI YATAKLAR

Zorlu dayanıklılık testleri, DUX yatağının, piyasadaki diğer yataklara kıyasla dört kadar kadar daha uzun süreyle dayandığını göstermektedir.

DOĞAL MALZEMELER

DOĞAL MALZEMELER

Hem çevremize hem de yatağınızın ömrüne katkıda bulunan güçlü ve dayanıklı doğal malzemeler kullanmaktayız.

KESİNTİSİZ YAY TASARIMI

KESİNTİSİZ YAY TASARIMI

Gelişmiş yaylı sistemimiz, kaliteli çelikten imal edilmiş ve maksimum basınç boşalması sağlayacak şekilde, birbirleriyle kesintisiz bağlantılı binlerce yaydan oluşmaktadır. Bu tasarım sayesinde basınç, birbirlerinden bağımsız olarak çalışan yaylardan daha eşit bir şekilde yayılmaktadır. Klasik bir şiltede genel olarak yaklaşık 1000 yay yer alır. Yataklarımızın bir çoğunda ise iki veya üç katman halinde bu miktarın en az iki katı yay sistemi bulunur. İki katlı yay sistemi, süspansiyonu daha derin sağlayarak vücut ağırlığını emer. Üst katman vücudunuzun şeklini takip edip desteklerken, azami uyku rahatlığı sağlayacak şekilde düşünülmüş olup iyi bir etkileşim sunması için tasarlanmıştır.

 

PASCAL SİSTEMİ İLE SAĞLANAN UYUM

En gelişmiş yay sistemimiz, saygın matematikçi ve fizikçi Blaise Pascal'ın (1623-1662) adını taşıyan DUX Pascal Sistemi'dir.

(Pa), basıncın yani dinlenen vücut ile yatağın yayları arasındaki basıncın ölçü birimidir. Pascal sistemi ise vücudun üç farklı bölgesine, yani omuzlar, kalça ve bacaklara göre düzenlenmiş, değiştirilebilen yaylı kasetlerden oluşur. Her bir bölgede yumuşak, orta sert veya sert bir kaset bulunur. Bu sayede iki kişilik bir yatağın her iki tarafını kendi beden şeklinize ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize olanak tanır.

ARAŞTIRMA SONUÇLARI

ARAŞTIRMA SONUÇLARI

Daima araştırmalar yapmasak ve DUX'u sürekli geliştirmeye yönelik bir arzu duymasak bugün olduğumuz yerde olmazdık. Geçtiğimiz 85 yıl boyunca uyku konusundaki araştırmalarda sektörde bir  lider olduk ve yapılan sayısız test de elde ettiğimiz olağanüstü başarılar sonuçları gözler önüne serdi.

 

BASINÇ TESTİ

Sıkıştırma simülatörü, DUX yatağının muhtelif bölümlerinin vücuda ne kadar basınç uyguladığını test eder. Ardından sonuçlar diğer yataklarla karşılaştırılır ve bugüne dek elde edilen sonuçlar oldukça pozitiftir: Bir DUX yatağının vücuda uygulamış olduğu basınç sadece az olmamakla birlikte, diğer yataklara kıyasla daha eşit oranda dağıldığı yapılan testlerle kanıtlanmıştır.

 

DAYANIKLILIK TESTLERİ

DUX yataklarının dayanıklılığını test etmek için,  ahşaptan yapılmış olan yaklaşık 130 kilogramlık, Fingal adında bir test mankeni kullanıyoruz. Bir hafta boyunca Fingal,  üretilen yatakların üzerinde ileri geri yuvarlanarak test ediyor. Yaklaşık 600.000 vücut hareketine karşılık gelen  bu rakam 30 yıllık kullanıma eşdeğer sayıda. Bu test sonuçları Dux yatağın, piyasadaki diğer yatakların kullanım süresinden üç ila dört kat daha uzun bir hizmet ömrü olduğunu göstermektedir. 

 

DOĞANIN EN İYİ MALZEMELERİ YATAKLARIMIZDA

Malzeme seçimi, bir yatağın kalitesi ve dayanıklılığında en önemli unsurdur, bu nedenle hem çevreye hem de yatağınızın ömrüne katkıda bulunması için yataklarımızda çelik, çam, pamuk ve doğal lateks gibi güçlü ve dayanıklı doğal malzemeler kullanıyoruz.