Ana içeriğe geç

Hakkımızda

DUX, İsveç mirası

Dört nesil, 90 yıldan uzun süredir, 30’dan fazla ülke ve 300’den fazla mağaza. Biz, piyasadaki teknolojik olarak en gelişmiş yatakları üreten bir aile şirketiyiz. Konfora, uzun ömürlülüğe, kaliteye ve inovasyona verdiğimiz önem, bizi daha iyi uyku sunan yataklar üretmeye yöneltti.

Bir zamanlar İsveç’te

Her şey 1926 yılında Efraim Ljung’un İsveç’te ilk yaylı şilte üretimini yaptığı Malmö’de başladı. Ljung ailesinin dört neslinden sonra, DUX dünya çapında 88 mağaza açarak küresel bir marka hâline geldi. En iyi işçilik, sade tasarım ve yüksek kaliteli materyaller 1977’den beri ABD topraklarında takdir edilmektedir. 90’ların sonunda, DUX şöhreti Avrupa’ya yayılarak İngilizlerin kalbini kazandı. Önemli büyümenin yanı sıra, köklerimiz ve geleneğimizle gurur duyan bir aile şirketi olarak kaldık. 30’dan fazla ülkedeki mağazalardan birini ziyaret edin.

Size en yakın mağazayı bulun DUX mirası hakkında daha fazla bilgi edinin

DUX farkı

DUX, bir yataktan çok daha fazlasıdır. Bu, sağlığınız için tasarlanmış bir araçtır. Ürünlerimizin yapısı yıllar içinde gelişir. Yüksek gerilimli yayları temel alan imza teknolojimizi sürekli olarak geliştiriyor, iyileştiriyor ve yeniliyoruz. Yataklarımız, çeşitli ayak seçenekleriyle kullanılabilen parke çerçeve ile yapılmıştır. Bazı yataklarımız, özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için ayarlanabilir bel desteği sunar. Size en iyi deneyimi, dinlenmeyi ve rahatlamayı sağlamayı hedefliyoruz.

Yatak koleksiyonumuzu keşfedin

Jetson koltuk

İkonik modern şehir tasarımı

DUX 1969 yılında Stockholm’deki Nordiska Galleriet’te Jetson koltuğu tanıttı. Modern İsveç tasarımının babası Bruno Mathsson’ın bu dünyaca ünlü mobilyayı tamamlaması üç yıl sürdü. Geleneksel İsveç zanaatları ile Modernizmin mükemmel birleşimi hemen başarıya ulaştı. Mathsson, konfor ve zarafetle birleşen mükemmel bir sadelik ve titiz bir güzellik duygusuna sahipti.

Jetson koltuk, çanak şeklinde bir oturağa, ergonomik olarak tasarlanmış yüksek sırt ve baş yastığına ve benzersiz bir kendi kendine dönüş mekanizmasına sahip krom döner tabana sahiptir.

Mobilya koleksiyonumuzu keşfedin