Ana içeriğe geç

DUX Tarihi

DNA’mız

DUX Yüksek Performanslı Uyku Sistemleri, yaklaşık doksan yıllık araştırma ve testlerin bir sonucudur. Ljung ailesinin dört nesli, piyasadaki en konforlu ve teknolojik açıdan en gelişmiş yatakları üretmeyi amaç edinmiştir. İsveç kökleri, en yüksek kalite ve uzun geleneği yansıtmaktadır. Artan konfor, performans ve uzun ömür, başından beri DUX hedefleri olmuştur. Teknolojimiz işe yarıyor ve bunu kanıtlayacak bir tarihimiz var.

Kısaca anlatmak gerekirse

Chicago’da soğuk bir gecede

1924 yılında İsveçli çikolata üreticisi Efraim Ljung, Chicago’da küçük bir otele giriş yaptı ve yatağın ne kadar rahat olduğunu gördü. Küçük bir cep bıçağı kullanarak, içindeki esnek yayları keşfetmek için şilteyi dikkatlice keserek açtı.

Çikolatacıdan yatak üreticiliğine

İsveç’e evine dönen Efraim, şekerleme işine odaklanmayı bıraktı ve tüm zamanını çeşitli güç ve esneklikte esnek çelik yayları denemek için harcamaya başladı. DUX’u kurduktan sonra, 1926 yılında Malmö’de yatak üretmeye başladı. 

 

Yerelden küresele

DUX’un tarihi, ABD New York’ta bir showroom ve ofislerin açılmasıyla 1977’ye kadar uzanmaktadır.

On yıl sonra, DUX Avrupa, Büyük Britanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde DUXIANA pazarlama konseptini tanıttı.

Bir aile şirketi

90 yılı aşkın süredir devam eden birinci sınıf İsveç markamız hâlâ bütünüyle aile şirketidir. Efraim Ljung’un dört torunu Henrik, Charlotte, Anders ve Oscar, şirketi atalarının belirlediği yolda ustalıkla yöneterek Efraim’in rolünü hemen üstlendi.