Ana içeriğe geç

Doğru Uyku Duruşu Nasıldır?

Derin ve dinlendirici bir gece uykusu çekmenin tek yolu doğru uyku duruşudur.  Omurganız doğal, rahat bir pozisyonda durmalı ve vücudunuz uzunluğu boyunca eşit şekilde desteklenmelidir. Piyasadaki yatakların büyük çoğunluğu sizi bu önemli faktörlerin her ikisinden de ödün vermeye zorlar.

Çok sert bir yatakta uyuyorsanız, bu işi yatak değil vücudunuz yapar. Omuzlarınız ve kalçalarınız gömülemez, bunun yerine birbirine doğru bükülür bu da kavisli bir stresli omurgaya neden olur. Çok yumuşak bir yatakta vücudunuz bir hamak pozisyonuna gelerek omuzlarınızın ve kalçalarınızın sıkışmasına ve omurganızın eğilmesine neden olur.

Kavisli bir omurga ile uyumak sadece eklemler üzerinde şiddetli baskı oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda omurganın alt omurlarının pelvise bağlandığı bölgede ciddi bir şekilde yoğunlaşan stres yaratır. Bu sonuçta daha da kötüleşebilir ve hatta bel ağrısına yol açabilir.  Ayrıca, omurganızı korumaya çalışırken kaslarınız bütün gece gergin kalır, asla tam olarak gevşeme ve iyileşme şansı olmaz.

Kontur oluşturmayan ve sizi eşit şekilde desteklemeyen bir yatakta uyumak, dolaşımın zayıflamasına neden olan baskı noktaları oluşturabilir. Vücudunuzu uygun kan ve oksijen akışından mahrum bırakmak, uyuşukluk, karıncalanma yaratabilir ve kaslarınızı yorgunluk ve ağrıyla savaşma yeteneğinden yoksun bırakabilir. Vücudunuz geceyi sürekli uyum sağlayarak, rahatlamaya çalışarak ve asla derin, onarıcı uykuya ulaşamayarak geçirecektir.

DUX Yatağın eşsiz sürekli helezon sistemi, geceleri şeklinizi alır ve vücut hareketlerinizi hizalar, size dinamik olarak uyum sağlar. Devrimsel yay tasarımı, omuzlarınızın ve kalçalarınızın içeri girmesine izin verecek kadar esnek ancak belinizi destekleyecek kadar dirençlidir. DUX Yatakta omurganız doğal olarak rahat bir pozisyonda durur, böylece kaslarınız geceleri iyileşebilir ve kendilerini yenileyebilir.

Farkı hissedin

DUX Yatağı deneyimlemenin en iyi yolu, onu gerçek hayatta denemektir. Şüpheleri kenara atın. En yakın mağazayı bulun ve kendiniz görün.

Mağaza bulun

İlgili