Ana içeriğe geç

Kungsleden Yürüyüşü, İsveç

Kungsleden, dünyanın en iyi yürüyüş parkurlarından biridir. Derin uçurumlar, yemyeşil dağ bozkırlarını çevreler ve dereler köpüklü çağlayanlara dönüşür.

İsveç, dünyanın önde gelen yürüyüş parkurlarından birine sahiptir. 270 mil uzunluğunda muhteşem bir arazi olan Kungsleden. Bütünüyle trekking yapmak oldukça zahmetli olsa da, daha uygun süreli olan parkurun çeşitli bölümlerinin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Kral Yolu olarak da bilinen Kungsleden yürüyüşünün, bir sırt çantalılar cennetine gidebileceğiniz kadar yakın olduğu söylenir. Kungsleden’in kuzey kesimleri, yaklaşık bir günlük yürüyüş mesafesindeki konforlu kulübelerle doludur; bu, rahat ve hızlı ya da vaktiniz varsa, daha yavaş bir hızda gitmeyi kolaylaştıran bir imkândır. Bir başka büyüleyici şey de, hemen hemen her yerde kamp kurabilmenizdir. Yan vadide  küçük bir buzulun yanında, tundra göletinin aşağısında veya çağlayan nehirlerin yanında.

 

“İLKBAHAR VE SONBAHAR HARİKADIR VE İSVEÇ’İ ZİYARET ETMEK İÇİN EN İYİ ZAMAN OLARAK KABUL EDİLEBİLİR ÇÜNKÜ GÜZEL HAVANIN TADINI ÇIKARABİLİR, KALABALIKTAN KAÇABİLİR VE GECE YARISI GÜNEŞİ VE KUZEY IŞIKLARI DIŞINDA NEREDEYSE HER ŞEYİ DENEYİMLEYEBİLİRSİNİZ.”

- Alex Waltner - İsveçli Göçebe, İsveç’i Ziyaret Etmek İçin En İyi Zamanlar

Kungsleden parkuru hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen  
TÜM DAĞ PARKURLARININ KRALINI okuyun! Göran Wallin.

Ayrıca, İskandinav bir hava yolu şirketinden İskandinav bir gezginin İSVEÇ’TEKİ 7 MUHTEŞEM YÜRÜYÜŞ PARKURU’nun  interaktif bir listesi de burada. 

İlgili