Ana içeriğe geç

Sert yatak efsanesi

Neden sert bir yatakta uyumanın sizin için iyi olduğunu söylediklerini biliyor musunuz? Tarihsel olarak şilteler sıkışan materyallerden üretilmiştir. Bu da şiltelerin ortasından sarkarak insanları hamak pozisyonunda uyumaya zorladı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, insanlar sırt ve boyun ağrısından şikâyet ettiler ve çare olarak destek için yatağın altına bir tahta koymaları söylendi. Böylece sert yatak efsanesi doğdu.

Sonuç olarak, günümüzde bir yatak seçerken insanların sahip olduğu büyük bir yanılgı, sert kelimesinin destekleyici anlamıyla karıştırılmasıdır. Ne yazık ki çok sert bir yatak, tam tersi olması gerekirken vücudunuzu buna uymaya zorlar. Sert bir yatak sadece dolaşımı engelleyebilecek baskı noktaları oluşturmakla kalmaz aynı zamanda omurganızı hizalamanızı neredeyse imkânsız hâle getirir.

Çok sert bir yatak, omuzlarınızın ve kalçalarınızın içeri girmesine izin vermez. Bu nedenle vücudunuza karşı çalışacak, omuzlarınızın ve kalçalarınızın içe doğru bükülmesine neden olarak omurganızı doğal olmayan bir pozisyona zorlayacaktır. Bundan kaynaklanan baskı, özellikle omurganın pelvik kemikle birleştiği bel bölgesinde, belinizde yoğun bir baskı oluşturabilir.

Tersine, çok yumuşak bir şilte de yeterli desteği sağlamaz. Vücudunuz bir hamak pozisyonunda durur, omuzlarınızın ve kalçalarınızın tekrar sıkışmasına neden olur ve bu da kavisli bir omurga pozisyonu ile sonuçlanır. Sert yatakta olduğu gibi, bu eğrilik belinize baskı uygular ve omurganızı korumaya çalışırken tüm gece kaslarınızın gergin kalmasına neden olabilir.

İsveç’in efsanevi DUX yatağını deneyin. DUX yatağın amacı, sırt ağrısını hafifletmeye yardımcı olmak için omurganızı hizalamak ve dolaşımı en üst seviyeye çıkararak ağırlığınızı eşit şekilde dağıtmaktır. Her bileşen, doğru uyku duruşunu sağlamak için tasarlanmıştır. Bu pozisyon, ancak yatağınız vücudunuzu tüm uzunluğu boyunca omurganızın doğal bir pozisyonda, kalçalarınıza ve omuzlarınıza gevşek bir şekilde dik durmasına izin verecek şekilde şekillendirir ve desteklerse mümkündür. Sırtınızın tamamen gevşemesinin tek yolu, omurganızın bu pozisyonda desteklenmesidir.

Ve hiçbir vücut tipi birbirinin aynısı olmadığı için, DUX yatak, omuzlarınızdaki, sırtınızdaki ve bacaklarınızdaki destek seviyesini vücut tipinize, ihtiyacınıza ve tercihlerinize göre kişiselleştirmenizi sağlayan birden fazla özelliğe sahiptir. Çok farklı vücut tiplerine sahip iki kişinin kendi taraflarını kişiselleştirmesini sağlar. Hamilelik, sakatlanma veya yaş nedeniyle ihtiyaçlarınız zamanla değişirse, yatağınızı buna göre ayarlayabilirsiniz.

DUX yatakta artık konforunuzdan taviz vermek zorunda değilsiniz.

Farkı hissedin

DUX Yatağı deneyimlemenin en iyi yolu, onu gerçek hayatta denemektir. Şüpheleri kenara atın. En yakın mağazayı bulun ve kendiniz görün.

Mağaza bulun

İlgili