Ana içeriğe geç

Silja Danielsen ve Phil Torres ile tanışın

FURTHERMORE/EQUINOX DİJİTAL YAYININDAN • 20 EKİM 2017

Bu, aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzı peşinde olanlar için uykunun gücünden yararlanmayı teşvik eden bir dizi video ve makale olan Life, Awakened’dan bir alıntıdır.

Los Angeles’tan New York’a taşınan Phil Torres ve Silja Danielsen, gerçek anlamda dünya vatandaşları. Bu güçlü çift şu anda Williamsburg’da yaşıyor olsa da, onları Amazon yağmur ormanlarında yürüyüş yaparken, Norveç fiyortlarında tekne ile gezerken veya Nikaragua sahillerinde koşarken bulma olasılığınız çok yüksek. Bir biyolog ve çevreci olan Torres, ister SoHo’daki Elizabeth Garden’da arıları inceliyor ister Peru ormanlarında yürüyüşler yapıyor olsun, bilimin onu götürdüğü yere gidiyor. Nişanlısı Danielsen de manken olarak dünyayı dolaşıyor ve sağlıklı beslenme dijital platformu Silja From Scratch ile çiftin iyi beslenmesini sağlıyor. Burada çift, dolu günlerini nasıl geçirdiklerini, uzun uçuşlara nasıl hazırlandıklarını ve DUX yataklarındaki dinlendirici gecelere verdikleri önceliği paylaşıyor.

Bilim günlük yaşamınızı nasıl etkiler?

Phil: “Dünyanın en eğlenceli işine sahibim. Sahada yeni türler keşfederek vakit geçiriyorum ve ayrıca televizyon programlarında bilim sohbeti, bilimsel dergiler için görüntü çekimi ve konuşmalar yapıyorum. Kendi kişisel keşfinizi ilerletirken dünyaya bilgi katmak oldukça heyecan verici.”

Silja: “Mutfakta deneyler yaparken bilim insanı rolü yapmayı seviyorum. İster mercimekli erişte gibi alternatif makarnalar kullanıyor ister bir yemeği şeker yerine hurma gibi doğal malzemelerle tatlandırıyor olayım, her zaman klasik günlük yiyecekleri daha sağlıklı hâle getirecek tüyolar bulmaya çalışıyorum. Farklı tatlar, dokular, malzemeler ve tekniklerle oynamak, mutfakta öz güven oluşturmanın en iyi yoludur. Örneğin, yumurta kadar basit bir şey biraz tuz ve düşük ısı ile dönüştürülebilir. Hafif çırpılmış yumurtalar yepyeni bir boyut kazanır ve asla tereyağına veya ekstra yağlara ihtiyacınız olmadığını anlarsınız.”

Günlerinize nasıl başlarsınız?

Silja: “Evde güneşle uyanmak için kapatmadığımız tavandan yere kadar uzanan pencerelerimiz var. Yaptığımız ilk şeylerden biri, vücudu uyandırmak için büyük bir bardak limonlu su içmek.”

Phil: “Her sabah birlikte spor yapıyoruz. Equinox’ta, MetCon3 gibi HIIT derslerine katılmayı veya yan yana koşu bantlarında koşmayı seviyoruz. Silja kilometrelerce koşabiliyor ama ben bir iki km sonra ağırlıklara geçiyorum.”

Kahvaltınız nasıl?

Phil: “Silja’nın yulaf ezmesi. Tatmadıysan çok şey kaçırıyorsun.”

Silja: “Armutla kaplı daha tatlı bir versiyonunu ya da bazen haşlanmış yumurta ve Norveç peyniri ile tuzlu bir versiyonunu yapıyorum. Ayrıca sabahları Viking kahvem dediğim birer fincan kahve içeriz. Kakuleye, kolajen tozu ile siyah bir renk veririm, bazen de maca kökü tozu da eklerim.”

Toparlanmak için ne yaparsın?

Phil: “Uzanmaya özen gösteriyorum. Yaşlandıkça bunun son derece önemli olduğunu fark ettim. Amazon’da, ağır fotoğrafçılık ekipmanlarıyla 10-15 millik yürüyüşler yapmak vücudu gerçekten çok yoruyor ve vücuduma bakmak, masaj rulosu kullanmak ve yeterince uyumak için zaman harcamasaydım bu mümkün olmazdı.”

Silja: “İyi uykuya ek olarak, kızılötesi saunalar da benim için çığır açıcı oldu. Yorgun kasları gevşetmeye, canlandırmaya ve iltihabı azaltmaya yardımcı oluyorlar. SoHo’daki HigherDOSE’da 30 dakikalık bir seansa gitmeyi seviyorum, aynı zamanda evde de uzun bir uçuştan hemen sonra içine atladığım bir kızılötesi battaniyesi (uyku tulumu gibi görünüyor) var.”

Seyahat ederken nasıl formda kalıyorsun?

Phil: “Mümkün olduğunca açık havada olmaya çalışıyoruz. Amazon’da, gündüzleri, gece vahşi yaşamından tamamen farklı olan türler görürsünüz bu nedenle her saat alana gitmek sizi ayakta tutar. Aktif ve sağlıklı kalmak önemlidir çünkü yorulursanız, çok şey göremez veya dünyanın en harika yerlerinde olmanın avantajlarını kullanamazsınız.”

Silja: “Etrafta dolaşmanın, keşfetmenin egzersiz sayılabileceğini kabul ediyorsunuz. Hangi şehirde olursam olayım koşuya çıkacağım, yerel kültüre kendinizi kaptırmanın en iyi yolu bu.”

Seyahat rutininizin en önemli parçası nedir?

Phil: “Su alımı çok önemlidir. Baş ağrısını önlemek için bol su içmeye özen gösteriyorum. Havaalanı yemekleri genellikle bizi heyecanlandıran şeyler olmadığından, uçuştan önce besleyici yemekler hazırlamak da önemlidir. Hangi şehirde seyahat edersek edelim, her zaman hazırlıklı olmak için uçağa binmeden önce bir sonraki yemeğimizi alacağımız yerel bir sağlıklı nokta ararız.”

Silja: “Gelecek hafta iş için ülkenin bir ucundan diğer ucuna uçuyorum ve 24 saat sonra geri dönüyorum bu yüzden hazırlıklı olmam çok önemli. SoHo’daki Market Ipanema’dan götürülebilecek sağlıklı Brezilya yemeklerini seviyorum, onlar benim yemek ailem gibiler. Başka bir numaram da, uçakta içmek için suya birkaç damla antienflamatuar tentür eklemek. Tweefontein Farm, Union Square Farmer’s Market’te sattıkları zerdeçal ve ekinezya gibi harika ürünler yapıyor.”

Seyahat listenizde neler var?

Silja: “Balayımız için İtalya’ya ve Japonya’ya gitmeyi planlıyoruz.”

Phil: “Silja için harika yerel pazarları olan ve benim için ormanda vakit geçirebileceğim herhangi bir yer.”

Optimal sağlık, fitness, beslenme ve uykudan oluşan eşkenar bir üçgendir. DahasıDUXIANA, bu üçgene öncelik vermenize ve sonuç olarak performansınızı optimize etmenize yardımcı olacak bir dizi makale sunmak için ortaklık kurdu. Ayrıca buradaki tüm makaleleri okuyun ve bir uyanışa hazırlanın.

İlgili