Ana içeriğe geç

Uzun Ömürlülüğe Takıntı

Hem kendi sağlığımız hem de gezegenimizin sağlığı için himaye ettiğimiz şirketlerden ve satın aldığımız ürünlerden daha fazlasını talep etmenin zamanı geldi. 

Hepimiz kolaylık istiyoruz. Yoğun programlarımız ve hızlı yaşam tarzımızla, çoğumuzun bir mağazayı ziyaret etmek zorunda kalmak yerine online ürün sipariş etmeye yönelmesi şaşırtıcı değil. Fakat bu kolaylık uzun vadede gerçekten bize mi yoksa gezegene mi hizmet ediyor? Online sipariş verirken, ürünü satın almadan önce deneyimleme fırsatını kaybederiz. Ücretsiz gönderim içeren iade politikaları bu değerlendirmeyi geçersiz kılabilir; ancak birçok iade politikasının gözden kaçan bir yönü, bir ürün iade edildikten sonra ne olduğudur.

Wall Street Journal’da yayınlanan bir rapora göre, “Bazen perakendeciler iade edilen ürünleri çöpe atmayı daha ucuz buluyor.” Bazı durumlarda, yatak perakendecilerinde de olduğu gibi, sağlık ve hijyen nedeniyle iade edilen ürünlerin elden çıkarılması yasal bir zorunluluktur. Bu yüzden, 100 gecelik deneme ilk bakışta çekici gelse de, daha derin bir bakışla altında yatan savurgan gerçek ortaya çıkabilir.

Yatak Geri Dönüşüm Konseyi, ABD’de her yıl yaklaşık 15-20 milyon şilte ve yayın atıldığını ve her bir parçanın yaklaşık 40 fit küp veya daha fazla çöp sahası kapladığını tahmin ediyor. Uzun süreli evde denemeler sunan yeni yatak perakendecileri ve uzatılmış iade politikaları ile sayının artması bekleniyor. Depolama sahalarımızda sayısı artan yataklar, çevreye sızan zararlı kimyasallar ve bunları elden çıkarmak için gereken zaman, çaba ve alan nedeniyle daha yüksek vergiler anlamına geliyor. Bu tür atıkların gezegen üzerindeki etkilerini düşünmek zor değil.

Çevre sağlığı, insan sağlığı ile yakından ilişkilidir. Çevremizle çok yakın etkileşim içinde olduğumuz için, dünyayı kirleten maddeler insan sağlığı açısından tehlike oluşturabilir. Her gün etkileşime girdiğimiz birçok ürün de dâhil olmak üzere çevremizdeki toksinleremaruz kalmanın sağlığımıza ve iyiliğimize nasıl zarar verebileceği hakkında sürekli daha fazla şey öğreniyoruz. Yatak endüstrisinde, yalnızca derin onarıcı uykuya ulaşmanıza yardımcı olarak değil, aynı zamanda nihai çevresel etkiyi de göz önünde bulundurarak sağlığı geliştirici kaliteli materyaller kullanma konusunda bilinçli davranarak sağlığı destekleyen ürünler aramak da aynı derecede önemlidir.

DUX’ta sorumluluğun ürünün bütünlüğü ile başladığına inanıyoruz. Uzun ömürlülüğü önemsiyoruz, aslında buna takıntılıyız. Uzun ömürlülük, sağlığımız açısından, sattığımız her ürün ve gezegenimizin uzun vadeli sağlığı ile ilgilidir. DUX Yatağın inovatif tasarımı bu üçgenin her noktasını dikkate alır.

Tanınmış DUX Yatak, derin, onarıcı bir uyku için rakipsiz bir ergonomik destek düzeyi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Daha az bilinen şey ise çevresel konumumuzdur. Her şeyden önce, bir kez daha Oeko-Tex 100 Sertifikasına gururla sahibiz. Oeko-Tex Standard 100, tüm üretim aşamalarında tekstil ham maddeleri, ara ve son ürünler için bağımsız bir test ve sertifikasyon sistemidir. DUX’u seçtiğinizde, herhangi bir sağlıksız, zararlı toksin veya kimyasaldan tamamen arınmış olma gibi insan-ekolojik gereklilikleri karşılayan bir yatakta uyuduğunuzdan emin olabilirsiniz.

DUX Yatağın inovatif tasarımı, kişiselleştirilebilir bileşenlerden oluşur. Farklıayak yükseklikleri ve tarzları, yavaş büyüyen İsveç çamı tabanımıza doğrudan vidalanabilir, üst pedimiz yatağa sabitlenmez, şiltenin üst kısmı Pascal kişiselleştirilebilir destek sistemine erişim sağlamak için açılır ve çift yaylı tabanlar birbirinden bağımsız olarak çalışır. Bu kişisellleştirilebilir bileşenler değiştirilebilir ve hatta bazıları yükseltilebilir. Sonuç, yalnızca aşınma gösterdiği için yenilenmeyen, yeni aksesuarların ve teknolojik inovasyonların piyasaya sürülmesiyle sağlık için daha da geliştirilebilir bir yataktır.

İnovatif yenilenebilir tasarımımız, DUX Yatağın sahip olacağınız son yatak olabileceği anlamına gelir. Aslında, İsveç’te genellikle nesilden nesile aktarılırlar. Bu, en yüksek kaliteli materyallerle birleştiğinde uzun ömürlü bir yatak ortaya çıkar. Ve basitçe söylemek gerekirse, bir yatak ne kadar uzun süre dayanırsa, çöplüklerde o kadar az kalır.

Hayatınızın üçte birini geçirdiğiniz yer konusunda bilinçli bir seçim yapın. Bir mağaza bulun ve DUX farkını yaşayın.

İlgili